Pašapkalpošanās bibliotēkas dažādām paaudzēm
Self-service libraries for different generations, LLI-110
  • Sākums
  • Aktualitātes
  • Par projektu
    • Projekta partneri
    • Projekta rezultāti
    • Projekta attīstības dokumentācija
  • Notikumu kalendārs
  • Galerija
  • Publicitāte
  • About project
    • Project partners
    • Project results
    • Project development documents
  • Kontakti
  • Projekta posteris

Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina uz konferenci “Bibliotēkas no paaudzes paaudzē”

19. aug. 2019, Nav komentāru


Jelgavas pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Liepājas Centrālo zinātnisko bibliotēku un Šauļu pilsētas pašvaldības publisko bibliotēku (Lietuvā) aicina uz konferenci “Bibliotēkas no paaudzes paaudzē” (“Libraries from generation to generation”) 29. augustā, plkst. 10.00 Jelgavā, Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē!

Konference tiek organizēta, noslēdzot Eiropas Savienības atbalstīta Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā” (Projekta identifikācijas Nr LLI-110) īstenošanu. Tā rezultātā Jelgavas pilsētas bibliotēka un Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka ir modernizējušas bibliotēkas pakalpojumus, ieviešot jaunus pašapkalpošanās risinājumus – RFID drošības vārtus, pašapkalpošanās iekārtas, lai optimizētu bibliotēkas darbu. Savukārt Šauļu pilsētas pašvaldības publiskā bibliotēka izveidojusi valodu pašmācības klasi un ģimenes aktivitāšu telpu, kurā ģimenēm ar bērniem un citiem interesentiem ir iespēja aizraujoši un saturīgi pavadīt brīvo laiku.

Projekta pievienotā vērtība ir bijusi iespēja mācīties, izzināt visu jauno kopā ar kolēģiem no Šauļu un Liepājas bibliotēkām, stiprināt pārrobežu sadarbību starp bibliotēkām un to apmeklētājiem.

Konferences mērķis ir atskatīties un iepazīstināt bibliotēkas nozares speciālistus un citus interesentus ar projekta ietvaros paveiktajām aktivitātēm no 2017. gada pavasara līdz 2019. gada vasarai, bet galvenais uzsvars būs projekta rezultātu apkopošanai un ieguvumu izvērtēšanai. Noslēguma sarīkojumā tiks diskutēts arī par citiem tradicionāliem un inovatīviem publisko bibliotēku pakalpojumiem, kur lektori no Bauskas Centrālās bibliotēkas, Šauļu pilsētas pašvaldības publiskās bibliotēkas un Ventspils Digitālā centra dalīsies savos pieredzes stāstos. Konferences programma pieejama šeit.

Pieteikties konferencei iespējams, aizpildot reģistrācijas anketu. Pieteikumi tiek pieņemti līdz 27. augustam. Dalībniekiem tiks izsniegts apliecinājums.

Konferences publicitātes vajadzībām tās laikā var tikt filmēts un fotografēts.

Konference tiek organizēta Interreg V-A Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekta LLI-110 “Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā” ietvaros. Projekta kopējais finansējums ir 585 262,94EUR, t.sk. 497 473,48 EUR ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums. Projekta īstenošanas laiks: 2017. gada 1. maijs – 2019. gada 31. augusts.

Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Jelgavas pilsētas bibliotēka, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

 

Informāciju sagatavoja: Klinta Kalnēja, e-pasts: klinta.kalneja@biblioteka.jelgava.lv

 

Projekta "Pašapkalpošanās bibliotēkas dažādām paaudzēm" partneri tiekas Liepājā

9. aug. 2019, Nav komentāru

7.augustā Liepājā tikās projekta Interreg Latvija-Lietuva "Pašapkalpošanās bibliotēkas dažādām paaudzēm" partneri – Jelgavas pilsētas bibliotēka, Liepājas Centrālā Zinātniskā bibliotēka un Šauļu pilsētas pašvaldības publiskā bibliotēka, lai projekta darba grupas un vadības komitejas sanāksmē atskatītos uz padarīto.

7.augustā vēju pilsētā Liepājā satikās Interreg Latvija-Lietuva projekta "Pašapkalpošanās bibliotēkas dažādām paaudzēm" partneri – Jelgavas pilsētas bibliotēka, Liepājas Centrālā Zinātniskā bibliotēka un Šauļu pilsētas pašvaldības publiskā bibliotēka, lai projekta darba grupas un vadības komitejas sanāksmē, kas tika laipni uzņemta bērnu bibliotēkā „Vecliepājas Rūķis”, atskatītos uz paveikto, novērtētu ieguvumus un kaldinātu idejas turpmākajai sadarbībai.

Lai iegūtu jaunas idejas un vērtīgu pieredzi projekta partneri apmeklēja arī Liepājas Olimpiskajā centrā mītošo omulīgo bibliotēku „Varavīksne” un fantastisko bibliotēku „Libris”, kas ir mūsu Liepājas partnera filiāles. Lai arī cik grūts bija projekta sākums, nu tas tuvojas finišam un visas trīs puses ir ieguvušas ne tikai jaunas tehnoloģijas bibliotēku modernizēšanai, bet arī smēlušās jaunas idejas un daudz mācījušās no šī procesa, un viens no otra.

Uz satikšanos 29.augustā, kad pie mums, Jelgavas pilsētas bibliotēkā, notiks projekta noslēguma konference.

Par šīs ziņas saturu pilnībā atbild Jelgavas pilsētas bibliotēka, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.


Projekta partneri tiksies Liepājā, lai plānoto projekta noslēguma mēnesi

5. aug. 2019, Nav komentāru


2019. gada 7. augustā Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālē “Vecliepājas rūķis” tiksies Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gada projekta LLI-110 “Pašapkalpošanās bibliotēkas dažādām paaudzēm” projekta partneri, lai piedalītos 3. Projekta Vadības komitejas sanāksmē un 7. Projekta darba grupas sanāksmē.

Ir aizsācies projekta noslēdzošais mēnesis, tāpēc tikšanās laikā tiks pārrunātas projekta aktualitātes, izvērtēti jau esošie projekta rezultāti un ieguvumi, kā arī tiks plānota projekta noslēguma konference.

Projekta darba grupas sanāksmes dienas kārtība pieejama ŠEIT

Projekta Vadības komitejas sanāksmes dienas kārtība pieejama ŠEIT

Par šīs ziņas saturu pilnībā atbild Jelgavas pilsētas bibliotēka, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.


Projekta beigu izvērtējuma izstrāde Jelgavas pilsētas bibliotēkā

1. aug. 2019, Nav komentāru


Iesoļojot projekta noslēdzošajā mēnesī, Jelgavas pilsētas bibliotēka un projekta partnerorganizācijas Liepājas Centrālā Zinātniskā bibliotēka un Šauļu pilsētas pašvaldības publiskā bibliotēka, strādā pie stratēģisko vadlīniju, mārketinga plāna un projekta pētījuma izstrādes, lai apkopotu un novērtētu projekta rezultātus, kā arī izvērtētu nākotnes prespektīvas un ilgtermiņa ieguvumus. Izstrādātie materiāli tiks piedāvāti arī plašākai auditorijai, īpaši bibliotēku nozares pārstāvjiem, tie kalpos, kā uzskates materiāls inovatīvu bibliotēkas pakalpojumu izstrādei, uzsverot pašapkalpošanās pakalpojumu ieviešanas nozīmīgumu.

Jelgavas pilsētas bibliotēka, kā vadošais partneris, sadarbībā ar Biedrību “Ideju un inovāciju institūts” izstrādā “Beigu izvērtējums par labo praksi pašapkalpošanās risinājumu ieviešanā pārrobežu sadarbības bibliotēkās” (angļu val. “Ex-post analyses on the best approaches of the introduction of the self-service solutions in cross border libraries”.

Beigu izvērtējums aptver analīzi par bibliotēkās ieviestajiem pašapkalpošanās risinājumiem un pakalpojumiem, labo praksi un gūtās mācības no šo pašapkalpošanās risinājumu  ieviešanas. Izvērtējumā tiks ietverti piemēri no citu valstu bibliotēkām tālākai pašapkalpošanās risinājumu pilnveidei un attīstībai. Kā arī tiks izstrādāti ieteikumi tālākai pašapkalpošanās principu un risinājumu attīstībai projekta partneru bibliotās, kā arī citās bibliotēkās Interreg Latvijas-Lietuvas programmas teritorijā un ārpus tās.

31. jūlijā Biedrība “Ideju un inovāciju institūts” organizēja Jelgavas pilsētas darbinieku fokusgrupas interviju, lai izvērtētu darbinieku domas par projekta realizāciju, rezultātiem, nākotnes vīziju, kā ieviestie pakalpojumi varētu tikt attīstīti turpmākajā bibliotēkas darbā.

Projekta partneri izstrādātos materiālus prezentēs projekta noslēguma konferencē šī gada 29. augustā, kas norisināsies Jelgavas pilsētas bibliotēkā.

Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Jelgavas pilsētas bibliotēka, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.


Interaktīvā spēle dabaszinātnēs aizceļojusi uz Liepāju

2. jūl. 2019, Nav komentāru

Vasaras mēnešos liepājniekiem un Liepājas viesiem Bērnu bibliotēka "Vecliepājas Rūķis" ir iespēja pārbaudīt savas zināšanas dabaszinātnēs, jo no Jelgavas pilsētas bibliotēkas uz Liepāju atceļojusi interaktīva spēle, kura ikvienam interesentam - gan mazam, gan lielam ļauj pārbaudīt zināšanas, vai gluži pretēji - uzzināt un atklāt jaunas un noderīgas lietas par dabaszinātnēm, kā slaveni atklājumi un teorijas darbojas praktiski reālajā dzīvē.

Spēles saturu veido četras ar dabaszinātņu jomu saistītas spēles, kas veltītas pasaulslaveniem zinātniekiem Īzakam Ņūtonam, Galileo Galilejam, Arhimēdam un Marijai Sklodovskai-Kirī. Spēles dalībnieki var iepazīt ne vien šo zinātnieku atklājumus, bet arī interesantā veidā izprast dabaszinību likumsakarības. Spēles valodas - latviešu, angļu un krievu.

Interaktīvā spēle izstrādāta Interreg V–A Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekta LLI-110 “Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā” ietvaros. Šo projektu finansē Eiropas Savienība. #interreg #lli110

Par šīs ziņas saturu pilnībā atbild Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.


Grāmatas var nodot arī tad, ja bibliotēka ir slēgta

3. mai. 2019, Nav komentāru

Ar svinīgo lentes pārgriešanu šodien Jelgavas pilsētas bibliotēkā atklāta pašapkalpošanās iekārta, drošības vārti un grāmatu nodošanas kaste. «Sabiedrība pierod pie pašapkalpošanās iekārtām, piemēram, veikalos, un bibliotēka ar šī pakalpojuma ieviešanu iekļaujas vispārējā procesu attīstībā. Turklāt tas daļai lasītāju bibliotēkas apmeklējumu padarīs ērtāku,» norāda Jelgavas pilsētas bibliotēka vadītāja Lāsma Zariņa.

Pārmaiņas pilsētas bibliotēkā noritēja divus mēnešus – parādījās jaunas iekārtas, drošības vārti, ieejot bibliotēkā, grāmatās tiek līmētas speciālas ielīmes, kas satur informāciju par konkrēto izdevumu, pie bibliotēkas novietota grāmatu nodošanas kaste. «Šīs vērienīgās pārmaiņas notiek, lai modernizētu bibliotēku un piedāvātu apmeklētājiem jaunus, inovatīvus pakalpojumus,» skaidro Jelgavas pilsētas bibliotēkas projektu vadītāja Klinta Kalnēja.

Vairāk lasiet: Jelgavas vēstnesis

Publikācija izgūta no Jelgavas Vēstnesis


Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Jelgavas pilsētas bibliotēka, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.


Jelgavas pilsētas bibliotēkā atklās jaunos drošības risinājumus un pašapkalpošanās iekārtu

30. apr. 2019, Nav komentāru


Šī gada 3. maijā plkst. 11.00 Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina ikvienu interesentu piedalīties bibliotēkas jauno drošības risinājumu, pašapkalpošanās iekārtas un grāmatu nodošanas kastes atklāšanas pasākumā.

Jauno drošības risinājumu ieviešana un bibliotēkas pakalpojumu modernizēšana norit Interreg V-A Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. –2020. gadam projekta LLI-110 “Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā” ietvaros. Projekta mērķis ir bibliotēkas pieejamo pakalpojumu modernizēšana, jauno tehnoloģiju un sistēmu ieviešana, lai paplašinātu vietējās sabiedrības iespējas iegūt jaunas zināšanas, rosinātu interesi apmeklēt bibliotēku un saņemt daudzveidīgus bibliotēkas pakalpojumus.

“Mūsu apmeklētāji ir pamanījuši, ka jau divus mēnešus bibliotēkā norit pārmaiņas. Ir parādījušās jaunas iekārtas, drošības vārti, ieejot bibliotēkā, grāmatās ielīmēti tagi, pie bibliotēkas novietota grāmatu nodošanas kaste – bibliotēkas vide ir mainījusies. Šīs vērienīgās izmaiņas notiek Interreg projekta ietvaros, lai modernizētu bibliotēku un piedāvātu apmeklētājiem jaunus, inovatīvus pakalpojumus, kas ikviena apmeklētāja pavadīto laiku bibliotēkā padarīs ērtāku,” skaidro Jelgavas pilsētas bibliotēkas projektu vadītāja Klinta Kalnēja. “Lai uzzinātu par jauninājumiem klātienē, aicinām ikvienu interesentu apmeklēt jauno drošības risinājumu un pašapkalpošanās iekārtas atklāšanas pasākumu!”

Atklāšanas sarīkojumā paredzēta svinīgā sarkanās lentes griešana, piedaloties Jelgavas pilsētas Domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam un Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktorei Lāsmai Zariņai. Pasākuma gaitā ikviens varēs uzzināt par projekta aktivitātēm un izmēģināt jaunās tehnoloģijas.

Nākotnes perspektīvā, lai veicinātu paaudžu sadarbību, bibliotēkas darbam tiks piesaistīti brīvprātīgie jaunieši, kas gados vecākiem bibliotēkas apmeklētājiem palīdzēs apgūt jaunās tehnoloģijas – pašapkalpošanās iekārtas – darbību.

Papildinformācija par projektu

Projekta vadošais partneris ir Jelgavas pilsētas bibliotēka, sadarbības partneri – Šauļu pilsētas pašvaldības publiskā bibliotēka un Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka.

Projekta kopējās izmaksas ir 585 262.94 eiro, no tām Jelgavas pilsētas bibliotēkas izmaksas – 263 449.92 eiro, t.sk. 223 932.43 eiro (75%) ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 13 172.50 eiro (5%) ir Valsts budžeta dotācija un 26 344.99 eiro (10%) – Jelgavas pilsētas pašvaldības finansējums.

Pašapkalpošanās sistēmas ieviešanas izmaksas – 13 8215.88 eiro.

Projekts ir vērsts un paaudžu sadarbību un jaunu zināšanu apguvi. Projekta darbības laiks ir 28 mēneši (01.05.2017.–33.08.2019.), un šajā laikā vēlamies veidot un stiprināt sadarbību ar  Jelgavas, Liepājas un Šauļu bibliotēkām, darbiniekiem un lasītājiem, tādējādi  veicinot reģionu attīstību un starpkultūru dialogu.

Vairāk par projektu: selfservicelibraries.mozello.lv/

 

Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Jelgavas pilsētas bibliotēka, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.


Grāmatu nodošanas kaste pie Jelgavas pilsētas bibliotēkas

29. apr. 2019, Nav komentāru


Pie Jelgavas pilsētas bibliotēkas uzstādīta grāmatu un žurnālu nodošanas iekārta jeb grāmatu nodošanas kaste, kas sniedz lielisku iespēju visiem bibliotēkas lietotājiem nodot Jelgavas pilsētas bibliotēkas un tās filiālbibliotēku grāmatas vai žurnālus ārpus bibliotēkas darba laika. Tā atrodas pie Jelgavas pilsētas bibliotēkas un ir ērti lietojama. Protams, arī turpmāk bibliotēka gaidīs savus lasītājus, lai personīgi atdotu paņemto grāmatu vai žurnālu un izvēlētos jaunu, taču šī ir alternatīva, kuru var izmantot, ja aizņemtība vai citi apstākļi liedz doties uz bibliotēku tās darba laikā. Visus, kuri satraucas par to, kā bibliotēku darbinieki zinās, kurš cilvēks grāmatu vai žurnālu ievietojis grāmatu nodošanas kastē, varam mierināt, ka problēmu nebūs, jo bibliotēku informācijas sistēma ļauj atpazīt katru grāmatu vai žurnālu pēc tā unikālā svītru koda. Visas grāmatas un žurnāli atradīs savu īsto vietu bibliotēkas plauktos! Grāmatu nodošanas iekārta novietota pie Jelgavas pilsētas bibliotēkas Akadēmijas ielā 26 no ielas puses. Aicinām to izmantot!

Grāmatu kaste iegādāta Jelgavas pilsētas bibliotēkas Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta LLI-110 "Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā" ietvaros.


Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Jelgavas pilsētas bibliotēka, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.



Partneri tiksies Jelgavā – darba grupas sanāksmē

26. apr. 2019, Nav komentāru


2019. gada 7. maijā Jelgavas pilsētas bibliotēkā tiksies Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gada projekta LLI-110 “Pašapkalpošanās bibliotēkas dažādām paaudzēm” projekta partneri, lai pārrunātu jaunākās aktualitātes un plānotu nākošo – noslēdzošo projekta periodu.

Sanāksmes laikā partneru projektu vadītāji un koordinatori sniegs pārskatu par iepriekšējā periodā paveikto, plānos nepieciešamās izmaiņas un aktivitātes projekta noslēdzošajam periodam, kā arī Jelgavas pilsētas bibliotēka iepazīstinās partnerus ar projekta ietvaros ieviestajiem drošības risinājumiem, pašapkalpošanās iekārtu un jaunajiem darba procesiem, ko veicinājusi jauninājumu ieviešana.

Vairāk par projektu: www.latlit.eu un  http://selfservicelibraries.mozello.lv


Par šīs ziņas saturu pilnībā atbild Jelgavas pilsētas bibliotēka, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Konference par bibliotēku digitālajā laikmetā

8. apr. 2019, Nav komentāru


2019. gada 2. aprīlī, Daugavpilī norisinājās konference “Bibliotēka digitālajā laikmetā: tradīcijas un inovācijas”. Konference iezīmēja ES atbalstīta Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta LLI-089 noslēgumu Latgales Centrālajā bibliotēkā, kura īstenošanas rezultātā bibliotēkas pakalpojumu klāstu ir bagātinājis Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs.

Konferencē ar vieslekciju piedalījās arī Jelgavas pilsētas bibliotēkas projektu vadītāja Klinta Kalnēja, sniedzot klātesošajiem prezentāciju par Jelgavas pilsētas bibliotēkas pieredzes stāstu īstenojot Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projektu LLI-110 “Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā”.

Dienas otrajā pusē klātesošos uzrunāja Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārstāvji, kuri informēja par digitalizēto tekstu anotēšanas risinājumiem, Nacionālās enciklopēdijas elektroniskās versijas izmantošanas iespējām, kā arī aktualizēja jautājumu par bibliotēkas krājuma dažādošanas nepieciešamību.

Plašāks konferences atskats lasāms šeit

Konferences foto atskats pieejams šeit

Konferences video atskats pieejams šeit


Par šīs ziņas saturu pilnībā atbild Jelgavas pilsētas bibliotēka, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Ģimeņu sacensību fināls Šauļos

9. dec. 2018, Nav komentāru

Šajā nedēļas nogalē piecas jelgavnieku ģimenes ceļoja uz Šauļiem, lai piedalītos ģimeņu sacensību «Bibliomāni» finālā. Kopā vēl ar desmit komandām no Liepājas un Šauļiem, jelgavnieki piedalījās dažādu erudīcijas uzdevumu risināšanā, kā arī veiklības spēlēs. Lai gan cīņa bija līdzvērtīga arī citām komandām, labākos rezultātus uzrādīja un «Bibliomānu» titulu izcīnīja Pootu ģimene no Jelgavas.

Par vietu sacensību finālā Jelgavas pilsētas bibliotēkā sacentās 25 ģimenes, bet ceļazīmi uz finālu «Zini vai mini» Šauļos, ieguva piecas pilsētas komandas  –  «Bļauriņi», «Gājputni», «3 paaudzes», «Dzelksne», «Bez cīņas nav uzvaras». Šīs komandas sacensību finālā iesaistījās deviņu uzdevumu risināšanā – cēla grāmatu torni uz ātrumu, meklēja vārdus alfabēta režģī, pildīja uzdevumus par dabu, pārbaudīja savas valodas zināšanas, minot, kurš vārds lietuviešu valodā varētu būt atbilstošs vārdam latviešu valodā, pildīja testu uz laiku, kā arī paveica citus sacensību uzdevumus.  

Uzvarētāju ģimene no komandas «Dzelksne» portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzina, ka spēlē piedalījās, lai pavadītu laiku kopā ar ģimeni, un tas arī ir izdevies – sacensību atmosfēra bija viegla un patīkama, dažādi uzdevumi saliedēja ģimeni, turklāt pēc to norises visiem sacensību dalībniekiem bija iespēja doties izzinošā ekskursijā uz Šauļu velosipēdu muzeju. «Mūsu uzvara nāca ļoti viegli. Tas, iespējams, saistīts ar to, ka komandā bijām kopā ar 11 gadus veco dēlu Jāni, kurš prot gan veikli lasīt, gan arī ātri reaģēt uzdevumos, kas ir uz laiku,» norāda Pootu ģimenes mamma Andra, papildinot, ka pasākumā piedalījās arī ģimenes ar mazākiem bērniem, kuriem dažādos uzdevumos krietni vairāk bija nepieciešama vecāku palīdzība. «Protams, arī mēs, pieaugušie, ar entuaziasmu iesaistījāmies spēlēs. Piemēram, ceļot grāmatu torni, izstrādājām veselu ģimenes strātēģiju, kā vajadzētu,» tā viņa.

Jāpiebilst, ka otrajā un trešajā vietā sacensībās ierindojās komandas no Liepājas. Ikviens dalībnieks saņēma vecināšanas balviņas un atzinības rakstus par dalību.

Jāatgādina, ka ģimeņu sacensības «Bibliomāni» tapa Jelgavas pilsētas bibliotēkas pārrobežu projekta gaitā un tā galvenais mērķis bija veicināt paaudžu sadarbību, rosinot bērnus, vecākus un vecvecākus līdzdarboties un apgūt jaunas zināšanas, mācoties vienam no otra. Jelgavas pilsētas bibliotēkas projektu vadītāja Klinta Kalnēja uzsver, ka pasākuma organizatori un sadarbības partneri jau saņēmuši daudz pozitīvas atsauksmes no sacensību dalībniekiem un tas tikai apliecina, ka pasākums ļāvis ģimenēm pavadīt brīvo laiku kopīgās aktivitātes, apgūstot jaunas zināšanas un mācoties sadarboties. Viņa norāda, ka komandu sastāvā bija gan tēvi, gan mammas, gan vecmāmiņas, kuri brīžiem izbaudīja spēles azartu pat vairāk nekā viņu bērni. 

Pasākums tika organizēts Interreg V-A Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekta «Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā» gaitā.

Publikācija izgūta no: Jelgavas Vēstnesis


Ģimeņu sacensību pusfināls Jelgavas pilsētas bibliotēkā

27. nov. 2018, Nav komentāru

Raksts pārpublicēts no portāla www.jelgavasvestnesis.lv   

«Visa ģimene uz bibliotēku nākam katru otro svētdienu, lai atnestu izlasītās grāmatas un paņemtu jaunas. Šoreiz bibliotēkas apmeklējums izvērtās aizraujošāks, jo piedalījāmies ģimeņu spēlē «Bibliomāni». Svarīgākais bija piedalīties, un apliecināt sevi kā komandu. Uzdevumi bija ļoti interesanti. Pirmklasnieks gan mazliet sūdzējās, ka viņam nav ko darīt, taču vecāki iekrita lielā azartā. Pēc uzdevumu izpildes sapratām, ka ir mazliet jāatkārto latviešu alfabēts,» tā pēc ģimeņu spēles «Bibliomāni» Jelgavas pilsētas bibliotēkā atzina jelgavnieku Zenfu ģimene.

Tā bija viena no 25 ģimenēm, kura šodien piedalījās Jelgavas pilsētas bibliotēkas organizētajās ģimeņu sacensībās «Bibliomāni», apliecinot savu erudīciju, zināšanas, prasmes un arī veiksmi, risinot 11 uzdevumus. Ģimenes uz laiku (divas minūtes) cēla grāmatu torni, orientējās bibliotēkā, meklējot izlozētajos attēlos redzamo grāmatu vākus bibliotēkas grāmatu plauktos, aktivitātē «Grāmatu alfabēts» komandai noteiktā laikā bija jāsakārto dotās grāmatas alfabētiskā secībā, tāpat ģimenes pildīja burtu režģi, minēja mīklas, to, kurš vārds latviešu valodā ir tas pats vārds lietuviešu valodā, un risināja citus uzdevumus.

Uzrunātās ģimenes portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzina, ka spēlē piedalījušās, lai jautri pavadītu kopā laiku, kas neizdodas nemaz tik bieži. Šis bijis ļoti labs ģimenes kā komandas saliedēšanas pasākums. Lai gan šajā pasākumā galvenokārt bija jāapliecina savas zināšanas, komandu dalībnieki atzīst, ka, pildot uzdevumus, uzzinājuši arī dažus jaunus faktus.

Medņu ģimeni piedalīties spēlē rosinājusi mamma Lolita, kurai ļoti patīk lasīt grāmatas un apmeklēt bibliotēku. Ģimene ir Pārlielupes bibliotēkas lasītāji. «Mēs pārējie pavilkāmies. Lielākais ieguvums no šī visa – pavadījām laiku kopā, koncentrējoties uz vienu lietu, kas šodienas steidzīgajā laikā izdodas ļoti reti,» saka Medņu ģimenes tētis Guntars. Ģimene stāsta, ka ar visiem uzdevumiem tikuši galā diezgan labi, un tie bijuši interesanti. «Mums katrā uzdevumā bija kāds atbildīgais – Danielam padodas darbs ar datubāzēm un viņš letonika.lv sameklēja atbildes uz jautājumiem, Rafaels labi orientējās bibliotēkas grāmatu plauktos, Gabriels jau mājās bija patrenējies grāmatu torņa būvniecībā, pieļaujot, ka tāds uzdevums būs,» stāsta Lolita. Maksimālais komandas dalībnieku skaits bija pieci cilvēki, tāpēc māsa Estere šoreiz bija komandas līdzjutēja.

«Šis bija foršs ģimenes saliedēšanas pasākums, reizē arī izglītojošs, jo uzzinājām arī jaunas lietas. Piemēram, to, ka tukšu eļļas pudeli nedrīkst mest šķiroto atkritumu konteinerā pie plastmasas,» stāsta Pootu ģimenes mamma Andra un meita Gerda. Komandā startēja arī dēls un brālis Jānis. Ģimene atzīst, ka, viņuprāt, grūtākais bija būvēt grāmatu torni uz laiku, taču 125 centimetrus augsts viņiem sanācis.

Noslēgumā, saskaitot visus punktus, tika noskaidrotas piecas aktīvākās un erudītākās komandas, kuras tālāk dosies uz fināla sacensībām, kas notiks Šauļos 8. decembrī, kur sacentīsies arī piecas atraktīvākās komandas no Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas un Šauļu pilsētas pašvaldības publiskās bibliotēkas.

No Jelgavas sacensībām ceļazīmi uz Šauļiem saņēma: «Bļauriņi», «Gājputni», «3 paaudzes», «Dzelksne», «Bez cīņas nav uzvaras». Šīs komandas dāvanā saņēma spēli «Latvijas fakti» un auduma maisiņus, bet pārējās ģimenes – auduma maisiņus un spēli «Ligretto».



Partneri tiekas Liepājā - projekta darba grupas un vadības komitejas sanāksmē

22. nov. 2018, Nav komentāru

2018. gada 21. novembrī Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālē bērnu bibliotēkā “Vecliepājas rūķis” notika Latvijas-Lietuvas pārrobežu projekta LLI-110 „Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā” otrā projekta vadības komitejas un piektā projekta vadības grupas sanāksmes. Projekta partneri no Jelgavas pilsētas bibliotēkas, Šauļu pašvaldības publiskās bibliotēkas, Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas un bērnu bibliotēkas “Vecliepājas rūķis” pārrunāja un dalījās pieredzē par projekta 3. periodā paveikto, izvirzīja galvenos mērķus un uzdevumus, kuri aktuāli projekta 4. periodā. Sanāksmē tika iezīmēta projekta vadības grupas nākamā tikšanās - 2019. gada 10. janvārī Jelgavas pilsētas bibliotēkā.


Visi projekta partneri gatavojas drīzumā notiekošajiem Ģimeņu sacensību pusfināliem savās pārstāvētajās bibliotēkās, tādēļ ļoti aktuāls sarunu un diskusiju jautājums bija tieši minētā aktivitāte. Kopīgi tika saskaņoti Ģimeņu sacensību fināla, kurš notiks Šauļu pašvaldības publiskās bibliotēkas filiālē “Saule”, galvenie uzdevumi, kas saistīti ar pasākuma organizāciju un sacensību norisi, izvērtējot sacensībās iekļauto uzdevumu aktualitāti, to vērtēšanu, uzvarētāju noteikšanu un apbalvošanu.


Lielais Ģimeņu sacensību fināls, kurš notiks 2018. gada 8. decembrī Šauļos, ieguva nosaukumu “ZINI vai MINI” /”KNOW or GUESS”/, visprecīzāk atspoguļojot sacensību būtību – pārbaudīt sacensību dalībnieku esošās zināšanas vai intuīciju.


Informāciju sagatavoja:

Gita Švarce 

Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāja 

tālr.: 63422049 e-pasts: gita.svarce@inbox.lv


Par šīs ziņas saturu pilnībā atbild Jelgavas pilsētas bibliotēka, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Partneru darba grupas sanāksme Liepājā

15. nov. 2018, Nav komentāru


2018. gada 21.novembrī Liepājas Centrālās Zinātniskās bibliotēkas filiālē “Vecliepājas rūķis” notiks Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projekta LLI-110  „Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā” projekta partneru darba grupas 5. sanāksme un vadības komitejas 2. tikšanās.

Projekta partneriem dienas kārtībā paredzēts plānot pārrobežu ģimeņu sacensību finālu Šauļos un apspriest citus aktuālus pasākumus nākamajam projekta periodam.

Vairāk par projektu: www.latlit.eu un  http://selfservicelibraries.mozello.lv


Par šīs ziņas saturu pilnībā atbild Jelgavas pilsētas bibliotēka, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Nodarbības ģimenēm “Iepazīsti savu bibliotēku”

12. nov. 2018, Nav komentāru


2018. gada 4. un 11. novembrī Jelgavas pilsētas bibliotēka ģimenēm piedāvāja izmantot iespēju, lai apmeklētu ģimeņu nodarbības “Iepazīsti savu bibliotēku” (Informative educational workshop for families “Get to Know your library”). Aktivitāte notika Interreg V-A Latvijas_Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta LLI-110 “Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā” ietvaros.

Nodarbību mērķis bija nodrošināt bibliotēkām apmeklēt bibliotēku izzinošas ekskursijas laikā, lai radītu bērnos interesi par bibliotēkas apmeklēšanu, tās sniegtajām iespējām, kā arī nodarbību dalībnieki tika iepazīstināti ar ģimeņu sacensībām “Bibliomāni”, tādējādi sniedzot ģimenēm iespēju saturīgi pavadīt brīvo laiku.

Vairāk par projektu: www.latlit.eu

                                 http://selfservicelibraries.mozello.lv

Projektu finansē Eiropas Savienība Interreg V-A Latvijas - Lietuvas programmas  2014. -2020. gadam ietvaros.


Par šīs ziņas saturu pilnībā atbild Jelgavas pilsētas bibliotēka, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Aicinām Jelgavas pilsētas un novada ģimenes pieteikties Ģimeņu sacensībām - “Bibliomāni”

17. okt. 2018, Nav komentāru


25. novembrī Jelgavas pilsētas bibliotēka organizē Ģimeņu sacensības “Bibliomāni”. Aicinām pieteikties Jelgavas pilsētas un novada ģimenes, kuras ir gatavas pieņemt izaicinājumu un pārbaudīt savas prasmes, veiksmi un zināšanas dabaszinātņu un svešvalodu jomā, izpildot dažādus uzdevumus, vai vienkārši apgūt jaunas lietas un aktīvi pavadīt kopā brīvo laiku.

Ģimeņu sacensību ideja tapusi Jelgavas pilsētas bibliotēkas pārrobežu projekta “Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā” ietvaros, lai veicinātu paaudžu sadarbību, rosinātu bērnus, vecākus un vecvecākus līdzdarboties un apgūt jaunas zināšanas, mācoties vienam no otra.

Jelgavas pilsētas bibliotēka un projekta partneri - Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka un Šauļu pilsētas pašvaldības publiskā bibliotēka, organizēs savās bibliotēkās Ģimeņu sacensību pusfinālus, lai noskaidrotu aktīvākās un erudītākās ģimenes savos apvidos un sniegtu iespēju 5 ģimenēm, kuras parādīs visaugstākos rezultātus, no katras bibliotēkas tikties Ģimeņu sacensību finālā Šauļos 8. decembrī. Par dalību sacensībās veicināšanas balvas saņems visas Ģimeņu komandas.

Ģimeņu sacensības Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks 25. novembrī. Komandām būs jāpilda uzdevumi, kas saistīti ar dabaszinātnēm un svešvalodām. Pirms sacensībām tiks organizētas ģimeņu komandu apmācības, kuru laikā dalībnieki tiks informēti un sagatavoti sacensību uzdevumiem.

Detalizēta informācija par Ģimeņu sacensībām un noteikumiem pieejama sacensību NOLIKUMĀ

Pieteikties Ģimenes sacensībām var līdz 31. oktobrim sūtot ziņu uz e-pastu klinta.kalneja@biblioteka.jelgava.lv norādot nolikumā prasīto informāciju.

Dalība sacensībās ir bez maksas.

Ģimeņu sacensības tiek organizētas Jelgavas pilsētas bibliotēkas Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta LLI-110 “Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apemklētājiem pierobežas reģionā” ietvaros.

Vairāk par projektu: www.latlit.eu un http://selfservicelibraries.mozello.lv

Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Jelgavas pilsētas bibliotēka, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.


 

Pieredzes apmaiņas brauciens uz Francijas bibliotēkām

9. okt. 2018, Nav komentāru

Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta "Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā" partneri no Šauļiem, Liepājas un Jelgavas bibliotēkām pieredzes apmaiņas braucienā Rueil-Malmaison (Francija) Mediatēkā.

Ir skaistas rudens dienas un Parīzes piepilsēta Rueil-Malmaison mūs sagaida ar saulainiem cilvēkiem un darbīgu atmosfēru.

Tiekamies mums visām bibliotēkām īpašā laikā, arī Rueil-Malmaison Mediatēkā drīzumā tiks ieviesta pašapkalpošanās sistēma un mums bijis daudz kopīgu un interesantu pārrunu. Priecājamies par sirsnīgo un ļoti profesionālo uzņemšanu.

Mediatēkai ir 2 filiālbibliotēkas un lidotēka (bibliotēka, kurā ir pieejamas dažādas spēles prāta asināšanai, izklaidei, ģimeņu un draugu, vienaudžu jēgpilnai laika pavadīšanai).

Ļoti patika, ka Mediatēkā tiek veidotas tematiskas kolekcijas par lasītājiem svarīgām tēmām. Piemēram, bērniem grāmatu kolekcijas “Nebaidies, Tev drīz būs māsiņa vai brālītis”, “Nebaidies no ārsta”, utt., tas palīdz ģimenēm droši, reizēm ar jokiem un komiksiem, pārvarēt kādu problēmsituāciju. Mediatēkā, tāpat kā ļoti daudzās pasaules bibliotēkās, ir ļoti plašs darbības spektrs, ir daudzpusīga sadarbība ar skolām un bērnudārziem. Arī mūsu apmeklējuma laikā Mediatēku apmeklēja bērnudārza grupiņa. Dauzi bērni pēc skolas Mediatēkā darbojas pagarinātajā grupiņā un vai nu mācās, vai radoši darbojas. Piemēram, uz grāmatu plauktiem redzējām pasakas kastēs, kur bērni no dažādiem materiāliem bija izveidojuši savu interpretāciju par to, kā konkrētā pasaka varētu izskatīties vizuāli. Kādā kastē atpazinām pasaku par 3 sivēntiņiem. Rueil-Malmaison Mediatēkā reizi gadā tiek rīkota modes skate, kur tērpi tiek darināti no otreiz izmantojamiem izejmateriāliem, tiek rīkotas pidžamballītes un daudzi citi pasākumi.

Francijā ir kopēja sistēma “Jautā bibliotekāram”, kurā darbojas Francijas bibliotekāri un sniedz atbildes uz cilvēku interesējošajiem jautājumiem, atbilde tiek sagatavota trīs dienu laikā un to sagatavo bibliotekārs, kas šajā tematā ir viszinošākais.

Rueil-Malmaison Mediatēkas tīmekļvietnē ir sadaļa, kuru veido bibliotekāri “Grāmata, kas man iekritusi sirdī”,  kur bibliotekāri iesaka tās grāmatas, kuras ļoti patikušas vai šķiet ļoti vērtīgas. Mediatēka, protams, ir ļoti aktīva sociālajos tīklos, tā veido vairākus blogus. Ievērojot noteikumus, saturu veido visi mediatēkas darbinieki. Mediatēkā strādā 47 darbinieki un 15 jaunieši uz nepilnu slodzi, tā ir atvērta 33 stundas nedēļā un ir dienas, kad to apmeklē 3000 apmeklētāji. Krājuma iegādei kopējais budžts ir 144 000 eiro gadā.

Mediatēkas izstāžu zālē šobrīd skatāma izstāde no sadraudzības pilsētas Jelgavas. Tā mums bija lieliska māju sajūta un franči ar lielu interesi to aplūkoja. Dzirdējām ļoti daudz labus vārdus par jelgavniekiem, šķiet visi Mediatēkas darbinieki zināja par Jelgavu. Gaidīsim arī Mediatēkas darbiniekus pie mums. Jelgavas bibliotēkā arī ir daudz interesanti pakalpojumi un stāsti, tas tikai mūs savstarpēji bagātinātu.

Otra diena – Francijas Nacionālajā bibliotēkā.

http://www.bnf.fr/en/tools/a.welcome_to_the_bnf.html

Francijas Nacionālās bibliotēkas  ēka atrodas Parīzes sirdī Rišeljē ielā, kas tika atvērta 1868. gadā. Bibliotēkas centrālajā daļā izvietota milzīga lasītava - Ovālā istaba, ko izbūvēja laika posmā no 1875. līdz 1932. gadam. Tās autors ir arhitekts Žans-Luijs Paskāls (Jean-Louis Pascal). Ovālās istabas sienās izbūvēti piecstāvīgi, izliekti grāmatu plaukti, bet tās griestus rotā apaļi jumta logi, kas apgaismo visu telpu.

Bibliotēkā pieejami ne tikai iespieddarbi, bet arī iespaidīga vēsturiska franču mākslinieku darbu kolekcija – sākot no Anrī de Tulūza-Lotreka oriģinālilustrācijām un beidzot ar 16. gadsimta Parīzes kartēm.

Francijas Nacionālās bibliotēkas  kolekcijas ir unikālas visā pasaulē: 15 miljoni grāmatas un drukāti dokumenti, rokraksti, izdrukas, fotogrāfijas, kartes un plāni, rādītāji, monētas, medaļas, skaņu dokumenti, video un multimediju dokumenti. Pateicoties obligātajiem depozītiem, iegādēm un ziedojumiem, ik gadu pievienoti ap 150 000 dokumenti.

Daudzi kultūras pasākumi izceļ un atklāj bibliotēkas izcilās kolekcijas: izstādes, lekcijas, simpoziji, koncerti un tikšanās tiek plānotas visu gadu.

Skaitļi:

  • Grāmatas un iespieddarbi - apmēram 15 miljoni vienības;
  • Rokraksti - 250 000 vienības;
  • Periodika - 360 000 nosaukumi;
  • Estampi, fotogrāfjas, afšas -12 miljoni vienības;
  • Kartes un plāni - 800 000 vienības;
  • Skaņu un audiovizuālie dokumenti - 1,2 miljoni vienības;
  • Notis jeb muzikāli darbi - 2 miljoni vienības.

Mūsu projekta grupa novēl katram sajust Parīzes šarmu, burvīgo franču valodas skanējumu un vienmēr draudzīgos un šarmantos ļaudis, un viņu dzīves svinēšanu!


Pieredzes apmaiņas brauciens tika organizēts Jelgavas pilsētas bibliotēkas Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta LLI-110 "Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā" ietvaros, lai aizgūtu labo praksi jauno tehnoloģiju izmantošanā no ārvalstu bibliotēku pieredzes.

Vairāk par projektu: www.latlit.eu un http://selfservicelibraries.mozello.lv

Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Jelgavas pilsētas bibliotēka, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

BALTU VIENĪBAS DIENĀ JELGAVAS PILSĒTAS BIBLIOTĒKĀ ĢIMENES DIENA

16. sep. 2018, Nav komentāru

22. septembrī no plkst. 13 līdz 16 Jelgavas pilsētas bibliotēka laipni aicina ikvienu jelgavnieku un pilsētas viesi uz Ģimenes dienu! Tiksimies bibliotēkā, lai pavadītu laiku kopīgās aktivitātēs!

Tieši šobrīd, kad bibliotēka kopā ar Šauļu pilsētas bibliotēku īsteno vērienīgu kopprojektu „Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā”, mums ir liels prieks piedalīties arī Baltu vienības dienā Jelgavā, piedāvājot īpašu pasākumu programmu, kuras laikā ikviens bibliotēkas apmeklētājs varēs baudīt latviešu un lietuviešu dziesmu koncertu un mākslu, skatīties kino un papīra teātri, iesaistīties radošajās darbnīcās, spēlēs un rotaļās.

Ģimenes dienas programma:

13.00 RTU kora “Delta” latviešu un lietuviešu dziesmu koncerts.

14.00 Dokumentālās mākslas filmas "Vēju zeme" par sventājas kuršiem demonstrēšana. Režisors  Ernests Samsons, filmas producente, konsultante Viktorija Jonkute. Filmas demonstrēšanā piedalīsies filmas producente, konsultante Viktorija Jonkute.

Filmā stāstīts  par liriskiem, interesantiem notikumiem, kuri ir saistīti ar Sventājas pilsētiņas apdraudēto kuršu un Lietuvas latviešu kopienu, par aizmirstām un mazāk zināmām vēsturiskām zvejnieku dzīves vietām, nodarbošanos, sadzīvi, tikšanās ar vēl esošajiem zvejniekiem, viņu ģimenes locekļiem un draugiem.

15.00 Daivas Kairevičiūtes (Daiva Kairevičiūtė) grafikas izstādes „Prisilietimai” [LT] – “Pieskārieni” [LV] atklāšana.

13.00-16.00  Lietuviešu literatūras izstāde “Iepazīsti Lietuvu”. Radošās darbnīcas, lietuviešu rotaļas un spēles. Kamišibai jeb papīra teātris "Vai Rīga jau gatava?"


Vēlamies, lai šajā dienā ģimenes kopā varētu pavadīt laiku bibliotēkā viesmīlības, vienkāršības un radošuma atmosfērā, sajūtot brāļu tautas plecu un mūsu savstarpējo līdzību.

Pasākums tiek organizēts Jelgavas pilsētas bibliotēkas Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta LLI-110 "Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā" ietvaros, lai informētu bibliotēkas apmeklētājus par plānotajām aktivitātēm un bibliotēkas modernizāciju projekta īstenošanas laikā.

Vairāk par projektu: www.latlit.eu un http://selfservicelibraries.mozello.lv

Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Jelgavas pilsētas bibliotēka, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.


Projekta partneri tiksies pārrobežu pieredzes apmaiņas meistarklasē un vadības komitejas sanāksmē

10. sep. 2018, Nav komentāru

2018. gada 18.septembrī Šauļu pilsētas pašvaldības bibliotēka uzņems Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta LLI-110 „Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā” („Development of innovative library solutions for different generation in the border region”)  kolēģus no Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas un Jelgavas pilsētas bibliotēkas. Projekts paredz katram partnerim organizēt pārrobežu pieredzes apmaiņas darbnīcas, kurās  tiek demonstrēti projekta laika jaunievedumi: pakalpojumi, jaunas tehnoloģijas un ierīces, kuri jau ir pieejami, vai tuvākajā laikā būs izmantojami Liepājas, Jelgavas un Šauļu bibliotēkās.

Šauļu bibliotēka pieredzes apmaiņas seminārā demonstrēs projekta laikā realizēto Valodu pašmācību klasi, stāstīs par komisku veidošanas principiem un citām izglītojošām aktivitātēm, kas tiek piedāvātas bibliotēkas apmeklētājiem.

Šauļos 18.septembrī norisināsies arī projekta partneru Vadības komitejas sanāksme, kuras laikā tiks pārrunātas iepriekšējo projekta periodu atskaites, to rezultāti. Vadības komiteja izskatīs projekta pirmajos periodos veiktās izmaiņas un diskutēs par turpmāko projekta aktivitāšu plānu.

Par šīs ziņas saturu pilnībā atbild Jelgavas pilsētas bibliotēka, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.


Bibliotēka dodas pilsētā – svinēsim mācību gada sākumu kopā!

27. aug. 2018, Nav komentāru


1.septembrī no plkst. 17.00-19.00 Pasta salā notiks mācību gada atklāšanas pasākums „ZinīBUMS”. Pasākumā piedalīsies arī Jelgavas bērnu bibliotēka „Zinītis”, kura aicina skolēnus, viņu vecākus, vecvecākus un draugus tikties pie bibliotēkas telts, lai pavadītu laiku kopīgās aktivitātēs – spēlētu spēles, piedalītos konkursiņos un uzzinātu jaunākās aktualitātes par jaunumiem Jelgavas bibliotēkās.

“ZinīBUMS” ir kļuvis par ikgadēju tradīciju, pulcinot vienkopus skolēnus, lai kopā nosvinētu mācību gada sākšanos. Jelgavas bērnu bibliotēka “Zinītis” pasākumu programmā piedāvās iespēju iepazīties ar daļu no ceļojošās izstādes “Grāmatu otrā dzīve”, aicinās vākt zīmodziņus izlozēm piedāvājot “Āķīgos jautājumus no enciklopēdijām”. Ikvienam pasākuma apmeklētājam būs pieejams plaukts “Lasītājs dāvina lasītājam – bērnu grāmatas”, kā arī būs iespēja spēlēt dažādas galda un sarunu spēles no bibliotēkas krājuma.

Līdz plkst. 19.00 ikviens varēs piedalīties dažādās izglītojošās un radošās aktivitātēs, bet pēc tam turpināt svinības kopā ar grupām “Fakts”, “On my way” un BJMK.

Jelgavas pilsētas bērnu bibliotēka “Zinītis” pasākumā iesaistās Interreg V-A  Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta – LLL-110  „Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā”/”Development of Innovative library solutions for different generations in the border region” ietvaros.

Vairāk par projektu: www.latlit.eu

                                http://selfservicelibraries.mozello.lv



Ielādēt vēl

Jaunākie ieraksti

  • Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina uz konferenci “Bibliotēkas no paaudzes paaudzē”
    19. aug. 2019
  • Projekta "Pašapkalpošanās bibliotēkas dažādām paaudzēm" partneri tiekas Liepājā
    9. aug. 2019
  • Projekta partneri tiksies Liepājā, lai plānoto projekta noslēguma mēnesi
    5. aug. 2019
  • Projekta beigu izvērtējuma izstrāde Jelgavas pilsētas bibliotēkā
    1. aug. 2019
  • Interaktīvā spēle dabaszinātnēs aizceļojusi uz Liepāju
    2. jūl. 2019
  • Grāmatas var nodot arī tad, ja bibliotēka ir slēgta
    3. mai. 2019
  • Jelgavas pilsētas bibliotēkā atklās jaunos drošības risinājumus un pašapkalpošanās iekārtu
    30. apr. 2019

Papildinformācija

 

Interreg V-A Latvijas_Lietuvas programma (2014-2020) www.latlit.eu


Eiropas Savienība www.europa.eu

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.